ajánlott fonalak:
Rosários 4 Balada - 1 gombolyag az A színből 1 gombolyag a B színből
Rosários 4 Douro dupla szállal fogva - 2 motring az A színből,1 motring a B színből
Kiskos x Dörögdi Castor - 50 g az A színből, 20 g a B színből
A mintában használt technikák és trükkök:
· Tubular cast-on : https://www.youtube.com/watch?v=yE3b4Vq3sJ8
· Bogyó készítés:
-
sor: szaporíts 2 szemet úgy, hogy a szem első szárába öltesz, majd mielőtt leengednéd a tűről a hátsó szárába öltesz, aztán ismét az elsőbe. Ekkor engeded csak le a szemet, ami így 1-ről 3 szemre szaporodott.
-
sor: fordítsd meg a munkád 3 fordított
-
sor: fordítsd meg a munkád 3 sima
-
sor: fordítsd meg a munkád 3 fordított
-
sor: fordítsd meg a munkád 3 sima, majd a most lekötött 3 szemből a legutolsón átemeled a másodikat és utána a harmadikat simán összekötöd, majd áthúzod az első szemen. így visszatértél az eredeti szemszámhoz!
videó segítség: https://www.youtube.com/watch?v=XqWugN-f8-s
· Amikor valamelyik színt 4 szemnél hosszabb szakaszon kell hátul vezetni, érdemes a szálakat hátul 3-4 szemenként megcsavarni, hogy egyenletes feszességűek maradjanak, ezt a technikát a következő videóban lehet jól látni: https://www.youtube.com/watch?v=lWiLptgqolw&t=179s
· A színes mintánál érdemes a mintaegységek közé (14 szemből áll egy egység) szemjelölőt tenni, így, ha eltévednél a mintában, gyorsan kiderül és nem csak pár sor megkötése után veszed észre, hogy elcsúszott.
MINTA LEÍRÁS
A kisebb méretű tűt használva A színnel szedj fel 126 szemet tubular cast on-al vagy az általad kedvelt rugalmas szemfelszedéssel és kapcsold körbe a szemeket vigyázva, hogy nehogy megcsavarodjon!
Ha szimpla passzét szeretnél, köss 5 cm-t, ha duplát (amit felhajtasz), köss 12 cm-t 1 sima 1 fordított mintával
A passzé befejezése után válts nagyobb tűre és köss még 5 kört sima harisnyakötéssel, majd vedd fel a B színt is és kezdd el a mintát:
▢ : “A” szín
⬛ : “B” szín
⦾ : Bogyó
A minta befejezése után 10 centi ráhagyással vágd el a B színt és köss addig az A színnel, harisnyakötéssel, amíg szimpla passzéval 21 cm, dupla passzéval 29 cm hosszú lesz a sapka. Ha lazább fazont szeretnél, köss hozzá még 2-3 cm-t. A sapka tetejét a következőképp fogyasztjuk:
-
sor: *19 szem sima, 2 s egybe (2 szemet simán összekötünk),helyezz el egy szemjelölőt* A ** közötti részt ismételjük végig a körön.
-
sor: végig sima
-
sor: *köss el a szemjelölő előtti 2. szemig, 2 s egybe* A ** közötti részt ismételjük végig a körön.
A 2. és a 3. sort összesen 10-szer ismételjük. (60 szem)
Majd ezután csak a 3. sort ismételjük (minden körben fogyasztunk) összesen 8-szor, amíg 12 szem marad.
Ekkor elvágjuk a fonalat, átfűzzük a maradék szemeken és szorosra húzzuk. A fonalvéget eldolgozzuk a sapka belsejében. Ha szeretnénk, pompomot is készíthetünk a maradék kontraszt szín felhasználásával.