fenntarthatóság
Kötésminta-ajánló: a Budapest sapka
A Nyári emlékek kollekcióról
Anyagismereti kis(o)kos, első rész: a pamut
Új ismeretterjesztő sorozatba kezdünk, amiben a kötéshez és horgoláshoz használt fonalak alapanyagait vesszük szemügyre. Most, hogy egyre melegebb van, biztos sokatokat izgatnak a hűvősebb fonalak, ezért az első részt a pamuttal kezdjük - kattints a részletekért!
Ruhajavítás, stoppolás alapok 3. - varrt anyag stoppolása
A varrt anyagok javításánál szintén fontos megvizsgálnunk a lyuk körüli anyagot és akkorára tervezni a foltot, hogy az teljesen lefedje nemcsak a lyukat, hanem a körülötte meggyengült anyagrészt is. Az elvékonyodott anyaghoz rögzítve a cérna mellett könnyen elenged újból az anyag. A megfelelő anyagválasztásról az első részből tájékozódhattok. Alapvetően három fő technikát különböztethetünk meg:
Ruhajavítás, stoppolás alapok 2. - Alapvető technikák
Ruhajavítás, stoppolás alapok 1. - anyaghasználat
Amikor elkezdtem a gyerekeim lyukas ruháit javítani először a klasszikus foltvarrással dolgoztam: fogtam egy textildarabot és a lyukas helyre varrtam. Sajnos sokszor szomorúan tapasztaltam, hogy pár hét alatt teljesen kifoszlott az anyag vagy/és a cérna is, vagy elkezdett kilyukadni a folt felett is az anyag.
Hogy ne kelljen végigjárnotok ezt a rögös utat, arra gondoltam, hogy összeszedem amit leginkább saját hibáimból tanultam az anyaghasználatról:
Fonalat gyárt a Kis Kos - gyapjas kalandozásunk rövid története
A Kis kos műhelyt a gyapjú iránti szenvedélyünk mozgatja - most saját fonalgyártásba kezdtünk, hogy minél szélesebb körben megismerjék a magyar merinóban rejlő lehetőségeket!
Kézimunka & fenntarthatóság
Fonalakkal a Földért - 1. rész: Oeko-tex 100, GOTS, organikus?
Új blogsorozatunkban azt a kérdést járjuk körbe, milyen hatással lehet a fonalválasztásunk a bolygónk jövőjére - az első részben a különböző textilipari tanúsítványrendszereket vesszük szemügyre, amelyek a kézi kötéshez, horgoláshoz használható fonalakat is érintik.
Bab, bogyók, hagymahéj - fonalfestés természetes anyagokkal
Hogyan (ne) fessünk ehető növényekkel?